Bu işin ehli KiM? K?M bilir!

DENVER 2 KURSU

kimpsikolojikim tarafından Eylül - 20 - 2011 vaktiyle gönderildi

DENVER 2 GELİŞİMSEL TARAMA TESTİ UYGULAYICI YETİŞTİRME SERTİFİKA KURSU
DENVER 2 GELİŞİMSEL TARAMA TESTİ yasal hakları GCN’ye aittir.
Eğitim ve Sertifika vermeye yetkili tek kurum GCN’dir.
GCN organizasyonu dışındaki kurslar geçersiz ve yetkisizdir.
Kim Psikoloji Eğitim konusunda yetkili çözüm ortağıdır.

denver yetki belgesi

denver yetki

Denver II Sertifika Eğitimi Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği tarafından yapılacaktır. Katılımınız için aşağıdaki bilgilerinizi ve kurs ücretinin yatırıldığına dair dekontunuzu Kim Psikoloji’ye (egitim@kimpsikoloji.com) ulaştırmanız yeterli olacaktır.

EĞİTİMİN AMACI:
Denver testini uygulamak, değerlendirmek ve raporlamak için yetkinlik kazanmak.

EĞİTİMİN TANITIMI:
Denver II, 0-6 yaş çocuklarının gelişimsel değerlendirilmesinde kullanılan bir tarama testidir. Denver Gelişimsel Tarama Testi adı ile ilk kez 1967 yılında Frankenburg ve Dodds tarafından yayınlanmış, dünyada 50′den fazla ülkede standardize edilerek uygulamaya konmuştur. 1980 yılında Türk çocuklarına Ankara standardizasyonu Prof. Dr. Kalbiye Yalaz ve Prof. Dr. Shirley Epir (Hacettepe Tıp Fakültesi) tarafından yapılarak kullanıma sunulmuştur. Frankenburg ve Dodds tarafından 1990 yılında yeniden gözden geçirilerek özellikle dil alanında eklenen yeni maddeleri ve farklı puanlama sistemiyle geliştirilmiş, Denver II adı ile yayınlanmıştır. Denver II 1996 yılında Prof. Dr. Kalbiye Yalaz ve Prof. Dr. Banu Anlar’ın Ankara standardizasyonu ve eğitim programı yeniden ülke çapında kullanıma sunulmuştur.
Denver II’nin Türkiye’de yeniden gözden geçirilmesi, Prof. Dr. Kalbiye YALAZ, Prof. Dr. Banu ANLAR ve Aile Sağlığı Uzmanı Birgül BAYOĞLU tarafından yapılmıştır. DENVER II sağlıklı görünümdeki çocuklarda olası gelişimsel sorunları saptamak amacı ile kullanılır. Üç temel alanda değerlidir:
a) Sağlıklı gözüken çocukları olası sorunları yönünden taraması,
b) Gelişimsel gerilik olduğundan kuşkulanılan işlevleri nesnel şekilde saptama olanağı vermesi,
c) Riskli bebekleri (örneğin doğum öncesi sorunlar, düşük doğum ağırlıklı ya da erken doğmuş, çoğul gebelikler, ailede gelişimsel sorunu olanlar, yardımcı üreme teknikleri ile doğan bebekler v.b.) izlemede kullanılabilmesi.
Artık iş zamanı, geleceğimizi koruma ve geliştirme zamanı…
Ayrıca;
Kısa süreli bir eğitimden sonra öğrenilebilmesi
Her çocukta 5- 15 dakikalık bir sürede tamamlanabilmesi
Hekimler başta olmak üzere psikolog, gelişim uzmanı, sosyal çalışmacı ve test eğitimini alan, sağlık ve eğitimle ilgili her meslek gruplarınca uygulanabilmesi
Kapsadığı KİŞİSEL-SOSYAL, İNCE MOTOR, DİL ve KABA MOTOR alanlarda çocuğun kendi yaş grubundaki diğer çocuklarla karşılaştırılarak hangi yüzdelik diliminde olduğunu göstermesi açısından diğer birçok gelişimsel tarama testine göre daha kolay uygulanma özelliği taşımaktadır.
Sağlıklı gelişimi olan çocukların yaşamları boyunca 0-6 ay arasında bir kez mutlaka olmak üzere, 12-18 ay arası, 2-3 yaş arası ve 5-6 yaş arasında gelişim testi yaptırmaları önerilir. Eğer ilk değerlendirme sonucu şüpheli ise ya da risk altındaki bir bebekte yapıldıysa görüşme aralıkları sıklaştırılmalıdır.
Denver II testi ile ülkemizde yapılan çalışmalar 5-6 yaş grubunda sosyo-ekonomik farklılıkların test sonuçlarını ince motor ve dil alanlarında daha belirgin olmak üzere etkilediğini ortaya koymuştur. Sosyo-ekonomik sorunları olan çocukların test sonuçlarında düşüklük saptandığında okul öncesinde eğitsel destek verilerek hazırlanması genellikle yararlı olmakta ve okulda sınıf düzeyine uyum sağlamasını kolaylaştırmaktadır.
Denver II Testi sahada şu üç alanda kullanılmaktadır:
1- Klinik değerlendirme:
Herhangi bir belirti göstermeyen sağlıklı çocuklarda ya da bazı belirtilerinden kuşkulanılan 0-6 yaş grubu çocuklarda tarama testi olarak kullanılmalıdır. Testin belirli aralıklarla (örneğin yılda bir) uygulanması gereklidir. Ayrıca anne-babaya çocuk gelişimi konusunda bilgi ve öneri verebilmek için uygun bir ortam oluşturur.
2- Özel Eğitim:
Gelişimsel sorunu konusunda tanı almış ve özel eğitime başlatılan çocukların ilk değerlendirmeleri ve aralıklı olarak tekrarlanarak eğitim programının olumlu ya da olumsuz etkilerinin izlenmesine yardımcı olur.
3- Okul Öncesi Kurumları:
Okul öncesi eğitim kurumuna başlayan çocuğun beceri düzeyinin ve gelişiminin belirlenmesi ve olası bir sorunda doktora/hastaneye yönlendirme amaçlı kullanılabilir. Aileye bilgi vermek ve çocuğun eğitim programını oluşturmakta yararlı olur.

EĞİTİMCİ:
Kursun Öğretim Görevlileri GÇN Derneği yönetimi tarafından son hafta bildirilmektedir.
Prof. Dr. Banu Anlar, Hacettepe Üni. T. F. Çocuk Nörolojisi Öğretim Üyesi,
Prof. Dr. Kalbiye Yalaz, Gelişimsel Çocuk Nörolojisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı,
Ş. Sezen Aksu
Esra Tiftik
Hande Ataç
Özlem Çağlayan

***Hangi eğitimcilerin eğitimi vereceği, eğitim takvimlerinin uygunluğu doğrultusunda eğitimden bir hafta önce netleşecektir.

EĞİTİM SONUNDA VERİLECEK BELGE:
Sertifika (GÇN Derneği)

EĞİTİM ÜCRETİ:
850 TL (KDV Dahil)

Başvuru için tıklayınız.

Eğitim Tarihlerini, Şartlarını, Ödeme Seçeneklerini görebileceğiniz psikoloji eğitimleri, psikoloji ajandası sayfasına gitmek için tıklayınız.

Başarılar dileriz.

Kim Psikoloji Kariyer İstihdam Merkezi

AYRINTILI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN
TEL: 0216 428 75 46 CEP: 0533 246 61 34
KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

merhaba
materyal dahil
son hafta arayacağız

Tuba dedi ki:

merhaba,
ücrete materyal de dahil midir? daha önce önkayıt yaptırdım ancak geri dönüş alamadım,hala kontenjan olup olmaması konusunda endişeliyim..

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

wisc-r veriliyor

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

kasım 2012 için 530 tl

Fulya dedi ki:

Merhaba aldığımız sertifika kac yıl geçerli olacak ogrenebilirmiyim?

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

maalesef lisans mezunlarına açıktır sadece.

ff dedi ki:

Ben cocuk gelisimi on lisans mezunuyum denver’a katilabilirmiyim.

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

uygulama belgesidir

meral dedi ki:

merhaba ben denver II eğitimini birgül hoca dan almıştım, yeniden revize edildiğinde bir günlük seminerle eksikler kapatıldı ancak ben hamileliğim nedeniyle bu seminerlere İzmir de olduğum için katılamadım. Materyallerim var ve testi uyguluyorum. Eğitime sil baştan katılmam gerekiyormu ve ücreti yine aynı mı olacak? Yanıtlarsanız sevinirim.

kevser dedi ki:

istanbulda hangi semtte acaba

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

tek geçerli uygulama sertifikasıdır

gaye dedi ki:

Merhaba.Denver 2 testini almak istiyorum. Verilen sertifika ile uygulayabilir unvanı alabiliyor muyuz, sadece katılım sertifikası mı oluyor?

fyz dedi ki:

ücretin tamamını öğrenebilir miyiz?

Gizem dedi ki:

Merhaba. Denver 2 testinin yakin tarihli egitiminin tarihini ve son basvuru tarihini ogrenebilir miyim? Ilginize tesekkur ederim.

tugba dedi ki:

wisc-r ve bayley testi eğitimi veriyor musunuz?

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

ön kaydınızı alıyoruz lütfen siz de cep telefonunuzu bildiriniz

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

mailiniz üzerinden iletişime geçtik lütfen takip ediniz

İyigünler ben KKTC’de pediatrist olarak çalışmaktayım Hacettepeden ihtisasımı aldım ve o zamanda Prof. Dr Banu Anlar bize kurslar düzenleyip katılanlara sertifika vermişti. Fakat ben sertifikamı kayıp ettim, aceba kurs ücretini yatırsam bana materyalleri yollamanız mümkünmü ben burda kendi hastalarıma uygulayıp size testleri gönderdikten sonrada sertifikamı alabilirmiyim çünkü hem yurt dışında olduğum hem de kendi özel kliniğim olduğu için oraya gelip kurslara katılmam çok zor cevabınız için teşekkürler.

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

adınızı listeye yazalım

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

çocukları siz de getirebilirsiniz
biz eksikleri tamamlıyoruz

Merve dedi ki:

Merhaba,
Ben istanbul disindan gelmeyi planliyorum.Egitimde cocuklarla uygulama yapilacak mi?yapilacaksa o cocuklari biz mi getirmek zorundayiz?
Tesekkuler

melek dedi ki:

bayley testi sertifika programı istanbulda açılacak mı, almak isteyen pek çok kişinin olduğunu duydum. 2011 aralık veya 2012 ocak ayında açarsanız çok seviniriz, böyle bir projeniz varsa bizi de haberdar edin lütfen kesin katılacak pek çok arkadaşım var

demet kıldıran dedi ki:

merhaba
rehberlik ve psikolojik danışmanlık son sınıf öğrencisiyim. psikolojik testler adı altında bir çok testin içeriğini öğrenitoruz . bazı testlerin sertifikasını almak istiyorum fakat çok pahalı. denver gelişim testide almak istediğim testlerden biri. neden bu kadar pahalı olmak zorunda 400 milyon beni bir öğrenci olaraktan fazlasıyla aşıyor. bize daha uygun bütçede olsa daha iyi olmaz mı?

KİM PSİKOLOJİ dedi ki:

verilince haber verelim

selda j dedi ki:

bayley testi eğitimi veriyor musunuz?

Güncel Tweetler