Psikolojik etkinlikleri tek bir adresten takip edebileceğiniz
bir psikoloji ajandasını hizmetinize sunmaktan onur duyarız.

Psikoloji ajandasını sitenizde paylaşma kodunu almak için TIKLAYINIZ

Psikoloji ajandasına link vermek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.google.com/calendar/embed?src=kimpsikoloji%40gmail.com&ctz=Europe/Istanbul

AGTE, GESELL Gelişim Testleri Kursu

Konu:

AGTE, ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ:

0-6 yaş arasındaki çocukların gelişimsel açıdan değerlendirilebilmesi amacıyla uygulanan bir envanterdir. Çocuk ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar tarafından uygulanmaktadır.

Çocukların, 0-3 aydan başlayarak, 48-72 ay dilimine kadar aylık periyotlarla; dil gelişimi, zihinsel becerileri, küçük-kas gelişimi, büyük-kas gelişimi, sosyal gelişimi ve öz bakım becerileri tek tek incelenip gözlenerek puanlanır. Bu değerlendirme eğer mümkün ise anne-baba ve çocuğun bir arada olduğu bir ortamda yapılır.

Uygulayıcı tarafından anne-babaya yöneltilen soruların yanı sıra çocuk da aynı zamanda gözlem altına alınmaktadır. Adım adım çocuğun sahip olduğu her beceri değerlendirmeye alınmaktadır.

GESELL GELİŞİM FİGÜRLERİ:

Dokuz figürden oluşur. Test uygulanırken zaman sınırlaması yapılmaz. Çocuğun silgi kullanmasına izin verilmez. Figürler kolayda zora doğru giden bir gelişim testi. Çocuktan şekilleri kopya etmesi istenir. Birinci sınıfta gamalı haç ve eşkenar dörtgeni, 9 yaşından sonra köşegenleri birleştirme ve silindiri çizebilirler. Hatalar; şekli bozma, birleştirememe bütünleştirememe, çizgilerin aralarını açık bırakma, döndürmedir. Çocuğun figürleri çizerken zorlanması; görsel algı, ayrımlaştırma, bütünleştirme alanlarında sorunları olduğunu, ince motor becerilerinde sorun olduğunu gösterir.

Amaç:

Çocukların gelişimini değerlendirmede beceri kazanmak. Bu kurs Psikometrik Uygulamalarla Çocuk Değerlendirme Paket Programının bir modülüdür. Bu kurs program için kredilendirilecektir.

Program ve diğer modüller hakkında ayrıntılı bilgi www.kimpsikoloji.com adresinden alınabilir.

Temel değerlendirme testlerinin tanıtımı

Uygulamada yeterlilik.

Katılımcılar:

Ruh sağlığı hizmeti sunan profesyoneller (psikiyatr, psikolog, psikolojik danışman, rehber öğretmen, okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi, aile hekimi, özel eğitim vb) ve bu alanda lisans eğitimine devam eden üniversite öğrencileri.

Tarih:

20 Ekim 2010 Çarşamba Saat: 18:00-21:00

Son Başvuru Tarihi:

18 Ekim 2010

Süresi:

3 saat

Belge:

Kim Psikoloji Katılım Belgesi

Eğitimin Yürütücüsü:

Yrd. Doç. Dr. Müge Yukay Yüksel

Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisidir. Psikoloji, rehberlik, özel eğitim, terapötik beceriler, ölçme değerlendirme ihtisas alanlarıdır.

Ücret:

100 TL+KDV (KDV Dahil 118 TL)

EĞİTİM ÜCRETİNİ YATIRMAK İÇİN GEREKLİ HESAP NUMARASINI BU LİNKTEN GÖREBİLİRSİNİZ.

(Eğitim bedeli ödenmeden yapılan başvurular ön kayıt hükmündedir. Başvurunuzu kesin kayıt işlemine çevirmek için eğitim bedeli yatırmak gerekmektedir. Lütfen eğitim ücretini yatırırken dekonta isminizi yazdırınız ve başvuru formuna dekont numaranızı işleyiniz).

Materyal ek ücrete tabidir. Psikoloji Marketinden temin edilebilir.

Kayıtlar kontenjanla sınırlıdır. Kesin kayıt yaptırmanızı öneririz.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ.

Başarılar dileriz.

Kim Psikoloji

Kariyer İstihdam Merkezi