Psikiyatri uzmanlık eğitimini 2001 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde tamamladı. 2009 yılında “Psikiyatri Doçenti” oldu. 2013 yılından beri ise Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde Eğitim Görevlisi olarak çalışmaktadır.
Kişilerarası ilişkilerde duygu odaklı terapi eğitimi, kognitif ve davranış terapileri eğitimi, cinsel terapi eğitimi ile aile, evlilik ve çift terapisi eğitimleri aldı. Cinsel gelişim, cinsel işlev bozuklukları ve tedavi teknikleri, duygu odaklı aile, evlilik ve çift terapisi ile aile danışmanlığı konularında tedavi hizmeti vermekte ve eğitim çalışmaları yapmaktadır.
Doç. Dr. Cebrail Kısa’nın editörlüğünü yaptığı “Ck Yayınevi” nden “Kadın Bedeninin Cinselliği Reddedişi: Vajinismus Cinsel Terapi Uygulama El Kitabı”, “Psikiyatri Pratiğinde EKT” ve “Erken Boşalma ve Tedavisi” adlı kitapları yayınlandı.
Ayrıca aynı yayınevinden çıkan Helen Singer Kaplan’ın “Resimli Cinsel Terapi El Kitabı”,”Yeni Cinsel Terapi”, “Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek”, editörlüğünü Joseph ve Leslie LoPiccolo’nun yaptıkları “Seks Terapi Elkitabı”, Psikiyatrist Murat Beyazyüz ve Prof. Dr. Erol Göka’nın “Hasta Bedenin Ruhu” kitabı, Sandra R. Leiblum’un editörlüğünü üstlendiği “Cinsel Terapinin Temel İlkeleri ve Uygulamaları” ve Leslie S. Greenberg ve Susan M. Johnson’ın “Duygu Odaklı Çift Terapisi” adlı kitaplarının editörlüğünü yaptı.
Yazarın uluslararası indekslerde yer alan 20, yurtiçi hakemli dergilerde yayınlanmış, ulusal ve uluslararası psikiyatri kongrelerinde bildiri olarak sunulmuş 80’e yakın bilimsel yayını vardır.