Prof. Dr. Hakkı Muammer Karakaş

1967 yılında Ankara’da doğdu.

Lise eğitimini Ankara Fen Lisesi’nde ve Kaliforniya’da Casa Roble Fundamental High School’da tamamladı. Bu dönemde Fizik dalında TUBİTAK ikincisi oldu.

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

Asistanlık eğitimini Çukurova Üniversitesinde ve Ankara Numune Hastanesi’nde tamamladı.

Almanyada Bonn Üniversitesi Tıp Fakültesinde Nöroradyoloji ve Nöroloji üst eğitimi aldı.

Trakya Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent ve Doçent, İnönü Üniversitesi’nde Doçent, Profesör ve Anabilim Dalı Başkanı olarak çalıştı. Trakya Üniversitesi’nde hastane yatak kapasitesinin iki katına çıkartılması ve teknolojik renovasyonu dış destekli projesini, İnönü Üniversitesi’nde ISO belgelendirme projesini, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Türkiye’nin tek, dünyanın sayılı MR-EEG laboratuvarlarından birinin kuruluş ve uygulaması projesini yürüttü. Aynı dönemde Hacettepe Üniversitesi KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi Bünyesinde Nörokognitif Görüntüleme Teknolojileri üzerine patente yönelik AR-GE faaliyetlerinde proje yöneticiliği görevinde bulundu. Son iki görevi sırasında Teknokent İnterfarma Yaşam Bilimleri ve Teknolojileri ödülüne ve Avrupa Nöroradyoloji Birliği Cum Laude ödülüne layık görüldü. Halen Sağlık Bakanlığı İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Radyoloji Klinik Şefi ve Trakya Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı olarak görev yapmaktadır

Dr. Karakaş’ın 62 uluslararası makalesi, 100’ün üzerinde ulusal makalesi ve 200’ün üzerinde bilimsel tebliği vardır. Bilimsel çalışmaları ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyumlarda 19 kez ödüle değer bulunmuştur.

Başlıca mesleki ilgi alanları radyoloji alanında çocuk nöroradyolojisi ve ileri beyin görüntüleme teknolojileri, idarecilik alanında ise akreditasyondur.

Dr. Karakaş mesleği dışında birçok sosyal kuruluşta üye ve yönetici olarak görev yapmış ve birçok spor dalı ile lisanslı olarak ilgilenmiştir. Boş zamanlarında Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu bünyesinde eğitmen ve rehber balıkadam olarak görev yapmakta, abstrakt fotoğraf çalışamaları yapmakta, enduro sınıfında motosiklet kullanmaktadır.